Puławy .online - tym żyje miasto
HomeSPORTAzoty triumfują w nowej hali

Azoty triumfują w nowej hali

Azoty triumfują w nowej hali

Szczypiorniści Azotów Puławy w sobotni wieczór rozgrywali kolejne spotkanie w ramach PGNiG Superligi. Nie był to jednak zwykły mecz – puławscy piłkarze ręczni po raz pierwszy wystąpili w świeżo otwartej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Lubelskiej.

Rywalem puławian był dobrze znany Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, który przed meczem miał taką samą liczbę punktów w tabeli co azotowcy. Magia nowego miejsca oraz doping setek kibiców wyraźnie uskrzydliły naszych szczypiornistów. Puławianie bardzo szybko uzyskali kilkubramkowe prowadzenie i byli stroną wyraźnie przeważającą. W początkowej fazie spotkania azotowcy uzyskali fantastyczną serię 5 bramek z rzędu, w późniejszych fragmentach kontrolowali przebieg spotkania, pilnując wypracowanego prowadzenia.

Druga część spotkania była o wiele bardziej wyrównana, jednak 10-bramkowa zaliczka z pierwszej połowy okazała się wystarczająca, by dowieźć zdecydowane zwycięstwo do końca. Azotowcy ku uciesze publiczności zgromadzonej w nowym obiekcie wygrali pewnie 36:24 i dopisali do swojego dorobku cenne trzy punkty. Skutecznością w tym meczu imponowali przede wszystkim Łukasz Rogulski oraz Rafał Przybylski. W następnej kolejce puławian czeka bardzo trudna przeprawa, zmierzą się bowiem z Łomżą Vive Kielce.

Foto: KS Azoty Puławy, profil Facebook

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.