Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIJest nowy ranking Perspektyw – Dziewiątka i ZST wśród najlepszych

Jest nowy ranking Perspektyw – Dziewiątka i ZST wśród najlepszych

Jest nowy ranking Perspektyw – Dziewiątka i ZST wśród najlepszych

Znane są już wyniki najnowszego rankingu “Perspektyw”, czyli zestawienia najlepszych szkół średnich w naszym kraju. Co roku ranking jest pewnego rodzaju wskazówką dla uczniów, która placówka edukacyjna stoi na wyższym poziomie nauczania. Ranking został sporządzony przez specjalną kapitułę, w ustalaniu kolejności zajmowanych miejsc brano pod uwagę między innymi wyniki matur czy sukcesy szkoły w olimpiadach.

Podobnie jak przed rokiem najwyżej w rankingu wśród puławskich liceów uplasowało się II Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Puławach. Popularna “Dziewiątka” w tym roku została sklasyfikowana na 236. miejscu w kraju, oznacza to wynik lepszy o 4 miejsca w stosunku do roku ubiegłego. Jej największy konkurent, czyli I Liceum Ogólnokształcące im. ks. A. J. Czartoryskiego uplasowało się nieco niżej, bo na 374. miejscu, co oznacza spadek o 72 miejsca w stosunku do rankingu z 2021 roku. Obie placówki otrzymały status Srebrnej Szkoły.

O sporym sukcesie może mówić Technikum nr 4 Zespołu Szkół Technicznych im. Marii Curie-Skłodowskiej, które w rankingu tych szkół w skali kraju zajęło wysokie 40. miejsce. Oznacza to spory awans tej placówki w stosunku do roku ubiegłego, kiedy to puławska szkoła zajęła 89. miejsce. Dzięki wysokiej lokacie puławskiemu technikum została przyznana specjalna złota odznaka rankingu Perspektyw.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.