Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIAzoty z 5. miejscem w lidze

Azoty z 5. miejscem w lidze

Azoty z 5. miejscem w lidze

W poniedziałkowy wieczór szczypiorniści Azotów Puławy rozgrywali ostatni mecz sezonu 2023/24. W rywalizacji o 5. miejsce puławscy piłkarze ręczni mierzyli się we własnej hali z zespołem Energi MKS Kalisz.

W pierwszych minutach skuteczniejszą grę prezentowali gracze Azotów, którzy objęli prowadzenie 4:1. Goście nie dawali za wygraną i po nieco ponad 10 minutach gry wyrównali stan rywalizacji. Gra stała się bardzo zacięta, a wynik oscylował wokół remisu. Po pierwszych 30 minutach obie drużyny miały na swoim koncie taką samą liczbę bramek – jedenaście.

Druga część gry miała nieco inny przebieg. Na początku dwa trafienia zaliczyli „azotowcy” jednak już po chwili kaliszanie mogli się pochwalić serią aż 4 bramek z rzędu. Kilkanaście minut przed końcem meczu puławianie wyrównali i od tego momentu to oni stali się stroną przeważającą w tym spotkaniu. Gracze Azotów wykorzystali okres gry w przewadze, zdobywając w tym czasie aż 5 bramek. Puławianie nie oddali już prowadzenia do końca meczu, zwyciężając ostatecznie 30:25. Dzięki wygranej zostaną sklasyfikowani na 5. miejscu Orlen Superligi mijającego sezonu.

Azoty Puławy – Energa MKS Kalisz 30:25 (11:11)

Azoty-Puławy: Tsintsadze, Zembrzycki, Borucki – Burzak 7, Jarosiewicz 5, Adamski 4, Przybylski 4, Ostroushko 3, Marciniak 3, Górski 2, Jaworski 2, Gogola, Zarzycki, Urbanek, Juszczak, Fedeńczak

Foto: P. Nowosadzki

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.