Biuro Reklamy

Ułęż 153, 08-504 Ułęż

Skontaktuj się z nami - 10:00-16:00

Czwartkowa sesja Rady Miasta Puławy przyniosła zaskakujące rozstrzygnięcia, jeśli chodzi o skład personalny prezydium Rady. Już na samym początku obrad radny Mariusz Wicik zgłosił wniosek o odwołanie przewodniczącej Rady Miasta Puławy Ewy Wójcik a niedługo potem padł także wniosek o odwołanie jej zastępców – Piotra Sadurskiego i Sławomira Seredyna z zajmowanych stanowisk.

Wnioski o wprowadzenie punktów dotyczących odwołania poszczególnych członków prezydium Rady uzyskały poparcie jedenastu radnych przy sprzeciwie dziesięciu. Za wnioskami radnego Wicika głosowali bowiem wszyscy radni reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość a także radna Anna Szczepańska-Świszcz, która dostała się do Rady Miasta z listy Niezależnych prezydenta Pawła Maja. W wydanym na portalu społecznościowym oświadczeniu radna Szczepańska-Świszcz napisała m.in. że „dotychczasowy układ nie miał możliwości realnego działania”. Wskazywała też na „zbyt wiele sprzecznych poglądów, różnych interesów, własnych ambicji”. Zapewniła też, że „nie wstąpiła do PiS” oraz „nie przestaje popierać prezydenta”.

Do jej decyzji odniósł się, również w mediach społecznościowych, nieobecny na początku sesji prezydent Paweł Maj. Napisał, że jest „głęboko zaskoczony i zasmucony”, że radna, która startowała z jego komitetu w ostatnich wyborach, postanowiła wejść w sojusz z opozycyjnym PiS-em. Jak się później okazało, radna została wybrana na funkcję wiceprzewodniczącej Rady Miasta.

Finalnie skład Prezydium Rady Miasta Puławy został całkowicie zmieniony. Funkcję przewodniczącego Rady Miasta objął Mariusz Wicik, zaś jego zastępcami zostali Anna Szczepańska-Świszcz oraz Waldemar Orkiszewski.

 


administrator