
Wystartowały egzaminy 8-klasistów
Share your love

W poniedziałek rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów. Tradycyjnie na początek uczniowie zmierzyli się z językiem polskim. We wtorek czeka ich egzamin z matematyki, natomiast w środę przystąpią do testu z języka obcego nowożytnego.
Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów kończących szkołę podstawową. Oznacza to, że każdy ósmoklasista musi do niego przystąpić, aby ukończyć naukę w podstawówce. Nie został jednak określony minimalny próg punktowy, dlatego egzaminu nie można nie zdać.
Choć sam wynik nie decyduje o ukończeniu szkoły, ma bardzo duże znaczenie przy rekrutacji do szkół średnich. To właśnie liczba zdobytych punktów w dużej mierze wpłynie na to, do jakiego liceum, technikum lub szkoły branżowej dostaną się uczniowie.
Ósmoklasiści poznają swoje wyniki 3 lipca.










