HomeSPORT1. liga. Remis z Pogonią Siedlce pozostał niedosyt (FOTO)

1. liga. Remis z Pogonią Siedlce pozostał niedosyt (FOTO)

W poniedziałkowe popołudnie kibice na stadionie przy ul. Hauke Bosaka wreszcie zobaczyli gola zdobytego przez Wisłę. Drużyna Adama Buczka po dynamicznym spotkaniu zremisowała z Pogonią Siedlce 1:1.

Pierwsze minuty meczu to nieznaczna przewaga gości. Tuż po rozpoczęciu spotkania Robert Janicki próbował zza pola karnego zaskoczyć bramkarza Wisły. Kilka minut później puławianie próbowali dośrodkowaniem na pole karne sforsować defensywę Pogoni, ale Rafał Misztal nie dał się zaskoczyć. W tej części meczu strzelali Daniel Chyła, Dariusz Zjawiński, ale Nazar Penkowets do końca pierwszej połowy meczu nie dał się zaskoczyć. Druga połowa meczu rozpoczęła się idealnie dla wiślaków. W 48 minucie gry po faulu na Sylwestrze Patejuku, Fabian Hiszpański, dokładnie wrzucił wprost na głowę Piotra Żemły. Obrońca Wisły z niewielkiej odległości głową pokonał Rafała Misztala. W 54 minucie stadion mógł cieszyć się po raz drugi, ale tym razem szczęścia zabrakło Jakubowi Poznańskiemu. W 74 min meczu podopieczni Bartosza Tarachulskiego zdołali wyrównać stan meczu.  Dariusz Zjawiński, mocnym strzałem po ziemi pokonał Nazara Penkowca. Kilka minut później mogło być jeszcze gorzej  sam na sam z bramkarzem Wisły znalazł się Piotr Krawczyk, który przegrał jednak pojedynek z Nazarem Penkowcem. W odpowiedzi na bramkę Rafała Misztala niestety niecelnie strzelał Konrad Szczotka. W 84 minucie gry po raz kolejny goście mogli rozstrzygnąć mecz na swoja korzyść. Tym razem Michałowi Bajdurowi, nie udało się pokonać w sytuacji sam na sam bramkarza Wisły. Wszystko wskazuje na to, że walka o utrzymanie się w 1.lidze potrwa do ostatniej kolejki a będzie tym trudniej, że od poniedziałkowego spotkania Wiślacy będą grali co dwa dni i to z przeciwnikami, z którymi o każdy punkt będzie bardzo trudno. Teraz przed zawodnikami Adama Buczka mecz z GKS-em Tychy, dwa dni później z Sandecją Nowy Sącz by 4 czerwca na stadionie w Puławach w ostatniej kolejce spotkać się z Górnikiem Zabrze.

Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 1:1 (0:0)
Piotr Żemło 48 – Dariusz Zjawiński 75

Wisła: Nazar Penkowets -Fabian Hiszpański, Jakub Poznański, Piotr Żemło, Iwan Litwiniuk – Sylwester Patejuk, Adrian Popiołek (Łukasz Płonowski), Arkadiusz Maksymiuk,Konrad Szczotka (Sebastian Głaz),Dawid Pożak – Jakub Smektała (Piotr Darmochwał).