Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCINowa sieć szpitali od 1 października (VIDEO)

Nowa sieć szpitali od 1 października (VIDEO)

Nowa sieć szpitali od 1 października (VIDEO)

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował o nowej sieci szpitali, w środę przeprowadzono akcję informacyjną w puławskim szpitalu. Od 1 października wchodzą w życie rozwiązania Systemu Podstawowego Szpitalnego Zabezpieczenia Świadczeń Opieki Zdrowotnej (tzw. sieć szpitali).

Lubelski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zorganizował kampanię informacyjną. W środę przez 4 godziny pracownicy NFZ informowali w puławskim szpitalu o nowych regulacjach.

Przypomnijmy, że placówki, które spełniły kryteria i są w sieci, będą miały zagwarantowane ryczałtowe finansowanie przez 4 lata, a w związku z tym stabilizacje finansową. W myśl nowych regulacji kontrakt jest zawierany na 4 lata, ale jeżeli w tym okresie w szpitalu coś się zmieni i przestanie spełniać kryteria, to może być z tej sieci usunięty. Puławski szpital znalazł się na tej liście. Oprócz informacji o nowych regulacjach prawnych zainteresowani mogli otrzymać dane dostępowe do portalu internetowego ZIP czyli Zintegrowanego Informatora Pacjenta, czyli ogólnopolskiego serwisu udostępniającego zarejestrowanym użytkownikom historyczne dane o ich leczeniu i finansowaniu leczenia, gromadzone od 2008 r. przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pacjenci mogli także złożyć wniosek o wydanie karty Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego upoważniającej do refundacji kosztów leczenia w krajach UE i EFTA.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.