Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCI24 godzinny Bieg Przyjaźni (VIDEO)

24 godzinny Bieg Przyjaźni (VIDEO)

24 godzinny Bieg Przyjaźni (VIDEO)

Ponad dwustu biegaczy wzięło udział w 24-godzinnym biegu przyjaźni – sztafecie, która odbywała się w sobotę i niedziele na stadionie MOSiR w Puławach. Charytatywne bieganie i zbiórka pieniędzy podczas imprezy została zorganizowana przez grupę pasjonatów sportów biegowych dla Kamili Kołcz, cierpiącej na rzadką, genetyczną chorobę.

Kamila zmaga się z zespołem Charge, który zawiera w sobie długą listę schorzeń, które nie pozwalają Kamili samodzielnie funkcjonować. Zebrane pieniądze wspomogą jej leczenie. Zgodnie z regulaminem każdy uczestnik „Biegu Przyjaźni” zasilił konto fundacji Zarażamy Radością lub wrzucał do puszki kwotę 20 złotych lub wyższą. Zadaniem biegaczy było utrzymanie biegu przez 24 godziny i dzięki starannemu zaplanowaniu przez organizatorów startów i list startowych udało się 24 godzinną sztafetę utrzymać. jak się dowiedzieliśmy biegacze, którzy przez dobę biegali dla Kamili pokonali dystans bez mała 600 km.

Grzegorz Górnik – Współorganizator „Biegu Przyjaźni”

Oprócz sportowców amatorów na bieżni mogliśmy zobaczyć także przedstawicieli służb, żołnierzy strażaków czy policjantów. Organizatorzy zadbali o to by każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal a także ciepły posiłek. Po zakończeniu zawodów wśród uczestników biegu rozlosowano niespodzianki ufundowane przez licznych sponsorów imprezy.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.