Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCI24 godzinny Bieg Przyjaźni (VIDEO)

24 godzinny Bieg Przyjaźni (VIDEO)

24 godzinny Bieg Przyjaźni (VIDEO)

Ponad dwustu biegaczy wzięło udział w 24-godzinnym biegu przyjaźni – sztafecie, która odbywała się w sobotę i niedziele na stadionie MOSiR w Puławach. Charytatywne bieganie i zbiórka pieniędzy podczas imprezy została zorganizowana przez grupę pasjonatów sportów biegowych dla Kamili Kołcz, cierpiącej na rzadką, genetyczną chorobę.

Kamila zmaga się z zespołem Charge, który zawiera w sobie długą listę schorzeń, które nie pozwalają Kamili samodzielnie funkcjonować. Zebrane pieniądze wspomogą jej leczenie. Zgodnie z regulaminem każdy uczestnik „Biegu Przyjaźni” zasilił konto fundacji Zarażamy Radością lub wrzucał do puszki kwotę 20 złotych lub wyższą. Zadaniem biegaczy było utrzymanie biegu przez 24 godziny i dzięki starannemu zaplanowaniu przez organizatorów startów i list startowych udało się 24 godzinną sztafetę utrzymać. jak się dowiedzieliśmy biegacze, którzy przez dobę biegali dla Kamili pokonali dystans bez mała 600 km.

Grzegorz Górnik – Współorganizator „Biegu Przyjaźni”

Oprócz sportowców amatorów na bieżni mogliśmy zobaczyć także przedstawicieli służb, żołnierzy strażaków czy policjantów. Organizatorzy zadbali o to by każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal a także ciepły posiłek. Po zakończeniu zawodów wśród uczestników biegu rozlosowano niespodzianki ufundowane przez licznych sponsorów imprezy.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.