Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIPuławianie oddali hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego syreny nie zawyły [VIDEO]

Puławianie oddali hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego syreny nie zawyły [VIDEO]

Puławianie oddali hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego syreny nie zawyły [VIDEO]

Puławianie oddali hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego. Oficjalna uroczystość odbyła się na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich. Pod tablicą Krystyny Krahelskiej przedstawiciele organizacji kombatanckich a także społecznych jak również parlamentarzyści i samorządowcy złożyli kwiaty i zapalili wieńce właśnie przy tablicy poświęconej uczestniczce powstania, poetce Krystynie Krahelskiej.

Uroczystości 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Uroczystość w Pałacu Czartoryskich nie była jedyną w Puławach. Podobnie jak w latach ubiegłych na skrzyżowaniu ulic Partyzantów Centralnej punktualnie o godz.17.00 rozpoczęła się spontaniczna akcja zorganizowana przez mieszkańców.

W godzinie „W” zatrzymały się samochody, zatrzymali się mieszkańcy z flagami oraz racami i przez kilka minut w milczeniu oddali hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego. Wyjątkowo w tym roku nie usłyszeliśmy syren.  Punktualnie o 17.00 miały one zostać włączone w całym województwie. Niestety system alarmowy, którego właścicielem jest Wojewoda Lubelski nie uruchomił sygnału.

Awaria systemu została zgłoszona do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jak się dowiadujemy testy syren są wykonywane w celu sprawdzenia przepływu prądu do syreny i sygnału radiowego w celu jej uruchomienia. Nie testuje się syren poprzez głośny dźwięk ale poprzez tzw. “cichy test”.

W przeddzień 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego takie testy zostały wykonane także i w Puławach. Dzisiaj Urząd Wojewódzki również wykonał test we wszystkich miejscowości w województwie lubelskim. Testy wykazały, że system działa sprawnie. Niestety mieszkańcy Puław tych syren nie usłyszeli.  Służby Wojewody sprawdzają co było przyczyną usterki.

 

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.