Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeSPORTZwycięstwo Wisły w Świdniku [foto]

Zwycięstwo Wisły w Świdniku [foto]

Długo wyczekiwany komplet punktów przywieźli piłkarze puławskiej Wisły ze Świdnika. Podopieczni Marcina Popławskiego i Mariusza Abramczyka pokonali Avie 1:0 a decydująca o zwycięstwie bramkę zdobył tuż przed przerwą z karnego Krystian Puton. Po raz pierwszy w tym sezonie na murawie zameldował się powracający po urazie kapitan zespołu Mateusz Pielach.

Poza nim do składu powrócił też Karol Barański, a kolejny raz od pierwszej minuty zagrał Krzysztof Kurek. Już po kilkudziesięciu sekundach pierwszy celny strzał oddali wiślacy, a dokładnie Michał Zuber, ale bramkarz gospodarzy był na posterunku. Po chwili, Kurek uprzedził szarżującego Wojciecha Białka i zażegnał niebezpieczeństwo. Puławianie częściej gościli na połowie rywala, ale strzały Kobiałki i Putona nie sprawiły problemów golkiperowi miejscowych.

W 40. minucie sprzed pola karnego strzelał Piotr Zmorzyński, a piłkę ręką odbił Dominik Maluga i sędzia nie miał wątpliwości wskazując na jedenasty metr. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Krystian Puton. Na początku drugiej połowy, po rzucie rożnym w dogodnej pozycji znalazł się Michał Kobiałka, ale uderzył nieczysto. Po upływie godziny gry świdniczanie wykonywali całą serię rzutów rożnych, defensywa Wisły spisywała się bez zarzutu.

Pięć minut później, po kolejnym kornerze w polu karnym Wisły tuż przed bramką znalazł się Damian Szpak, ale Krzysztof Kurek znakomicie odbił jego strzał. W 77. minucie z piłką popędził Maciej Wojczuk, jednak w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Szelongiem.

W końcówce zawodnicy Avii wstrzeliwali piłkę w pole karne Wisły, podobnie, jak w poprzednim fragmencie meczu puławska obrona spisywała się bez zarzutu i trzy punkty pojechały do Puław. Już za niespełna tydzień kolejny ważny mecz tym razem w Puławach Wisła podejmować będzie drużynę Podhala Nowy Targ.

Avia Świdnik – Wisła Puławy 0:1 (0:1)

Wisła: Kurek – Wolanin, Bernat, Kiczuk, Pielach, Barański, Zmorzyński, Kacprzycki, Chudyba, Zuber, Puton, Szczotka, Kobiałka, Żelisko, Wojczuk.