Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIOszczędzajmy wodę!

Oszczędzajmy wodę!

Oszczędzajmy wodę!

Sytuacja hydrologiczna jest niemalże krytyczna. Brak opadów zimą oraz bardzo sucha wiosna przyczyniły się do spadku poziomu wód. 

Na suszę nie musimy czekać do lata – już teraz jest problemem nie tylko w rolnictwie, ale także w naszym codziennym życiu. Gmina Puławy wystosowała więc apel o rozsądne gospodarowanie wodą. Mieszkańcy gminy proszeni są o użytkowanie wody wyłącznie do celów konsumpcyjnych i niepodlewanie trawników czy ogródków. Dalsza susza grozi brakami wody w sieci wodociągowej.

Wysycha także Wisła. Stan rzeki w Puławach we wtorek rano wynosił 113 cm i spadł przez ostatnią dobę o 1 cm. Stacja meteorologiczna Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa od dawna nie odnotowała większych opadów. Według danych państwowego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, takiej sytuacji nie mieliśmy od początku pomiarów, czyli od około 150 lat. Wydaje się, że jesteśmy świadomi problemu. Internauci także nawołują o oszczędzanie każdej kropli wody. Teraz mamy szansę jeszcze bardziej niż zwykle pokazać, jak ekologicznie potrafimy żyć i jak wykorzystać dotychczas zebraną wiedzę.

Autor: M. Owczarz

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.