Puławy .online - tym żyje miasto
HomeSPORTNowe wzmocnienie Azotów Puławy

Nowe wzmocnienie Azotów Puławy

Nowe wzmocnienie Azotów Puławy

Klub szczypiornistów Azotów Puławy pochwalił się nowym wzmocnieniem w swoim zespole. Nowy nabytek puławian to 23-letni bramkarz Mateusz Zembrzycki.

Ostatnio bronił on barw Gwardii Opole, a teraz podpisał trzyletni kontakt z puławskim zespołem. W bramce Zembrzycki zastąpi niemal 40-letniego Ukraińca Valentyna Koshovego, który jednak nie rozstaje się z klubem. Będzie on pełnił funkcję trenera bramkarzy Azotów Puławy.

Po podpisaniu umowy Mateusz Zembrzycki wyrażał się o swoim nowym klubie w samych superlatywach: „Azoty Puławy to uznana w Polsce marka, klub bardzo dobrze poukładany, profesjonalny. Wielu młodych, ale nie tylko, zawodników, bardzo chciałoby tu występować”.

O miejsce w pierwszym składzie 23-letni zawodnik będzie musiał walczyć z Vadimem Bogdanovem oraz Wojciechem Boruckim. Rywalizacja między nimi zapowiada się więc niezwykle pasjonująco. Młody bramkarz jednak zbytnio się tego nie obawia. Jak sam mówi: „Walka o wyjście na parkiet nie jest mi obca, bo w Opolu musiałem przecież stawić czoła Adamowi Malcherowi. Kiedy wychodziłem na boisko, wielokrotnie udowadniałem, że znam swój fach i mam nadzieję, że tak będzie w Puławach”. Z pewnością tego samego życzą sobie kibice puławskich szczypiornistów.

Foto: KS Azoty Puławy

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.