Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIKolonie dla dzieci pod specjalnym nadzorem

Kolonie dla dzieci pod specjalnym nadzorem

Kolonie dla dzieci pod specjalnym nadzorem

Pandemia koronawirusa wymusiła wdrożenie szczególnych procedur bezpieczeństwa sanitarnego podczas letniego wypoczynku dzieci.

Rzecz jasna, wypoczynek może być zorganizowany tylko w miejscach, spełniających rygorystyczne zasady sanitarno-epidemiologiczne. Zgodnie z wytycznymi, przygotowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym, liczba osób zakwaterowanych w jednym pokoju czy namiocie nie może przekraczać 4. Na każdego uczestnika danego turnusu powinny przypadać 4 metry kwadratowe przestrzeni. Zaleca się, aby w jednym pomieszczeniu zakwaterowane były osoby z tej samej grupy. Odwiedziny osób z zewnątrz powinny być ograniczone do niezbędnego minimum.

Obiekt, w którym odbywa się dany turnus wypoczynkowy, musi być poddawany stałej dezynfekcji. Z pomieszczeń należy usunąć wszelkie przedmioty, których nie da się zdezynfekować. Organizacja wypoczynku powinna być pomyślana w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć kontakt uczestników różnych grup.

Konsekwencje tych wytycznych widać już w programach turnusów, organizowanych w tym roku. Np. w letnich półkoloniach Baśniogrodu zostaną utworzone maksymalnie dwie grupy po 10 osób. Podczas wycieczek organizatorzy będą korzystać ze specjalnie wynajętego autokaru, a nie z komunikacji miejskiej. Miejsca ekspedycji zostały wybrane tak, aby ryzyko ewentualnego kontaktu z osobami spoza turnusu zostało ograniczone do minimum. Niektóre inicjatywy w ogóle nie dojdą do skutku, odwołane zostały np. organizowane przez Oddział Miejski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Puławach tegoroczne kolonie w Łebie. Wiele firm wciąż dostosowuje program swoich letnich propozycji do nakreślonych wytycznych.

Foto archiwalne

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.