Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIZnów rekrutują Terytorialsów

Znów rekrutują Terytorialsów

Znów rekrutują Terytorialsów

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej koronawirusem ruszył ponownie nabór oraz szkolenie nowych kandydatów do Wojsk Obrony Terytorialnej. Na początku lipca 51 ochotników z naszego województwa rozpoczęło szkolenie podstawowe.

Kandydaci odebrali umundurowanie, ekwipunek oraz przeszli podstawowe testy sprawnościowe. Poza umiejętnościami posługiwania się bronią i zasadami zachowania na polu walki przejdą szkolenie z udzielania pierwszej pomocy medycznej. Po uroczystym złożeniu przysięgi żołnierze będą rozwijać swoje umiejętności przez kolejne trzy lata.

Dla osób zainteresowanych służbą w szeregach 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej zaplanowano jeszcze w tym roku trzy szkolenia podstawowe. Kandydaci, którzy chcą zasilić szeregi WOT mogą się zgłaszać w najbliższej Wojskowej Komendzie Uzupełnień. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną termin wizyty jest ustalany telefonicznie. Wnioski można składać przez ePUAP. Warunkiem koniecznym jest polskie obywatelstwo, pełnoletność i niekaralność, a także dobry stan zdrowia.

Autor: M. Strzelecka

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.