Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCICo z bezrobociem w powiecie? [VIDEO]

Co z bezrobociem w powiecie? [VIDEO]

Co z bezrobociem w powiecie? [VIDEO]

Okres zimowy na rynku pracy zwykle charakteryzuje się wzrostem bezrobocia w wyniku braku prac sezonowych. Podobnie jest także w tym roku, jednak osób rejestrujących się jako bezrobotne jest nieznacznie więcej.

Coraz więcej przedsiębiorców jest zmuszonych do zwolnienia swoich pracowników z powodu trudnej sytuacji spowodowanej pandemią. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy zapewnia jednak, że sytuacja jest stabilna.

Zdaniem dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Puławach, trudno jednoznacznie ocenić aktualną sytuację na rynku pracy.  – Faktycznie z jednej strony mamy do czynienia ze wzrostem liczby osób bezrobotnych, jest to negatywny trend, charakterystyczny dla okresu styczeń-luty – mówi Krzysztof Gumieniak, dyrektor puławskiego PUP. Według niego, sytuacja jest względnie stabilna, jednak na bardziej trafne oceny przyjdzie poczekać do końca pierwszego półrocza. Krzysztof Gumieniak przypomina także o wsparciu, które pracodawcy otrzymali w ramach tarczy antykryzysowej na łączną kwotę ponad 40 milionów złotych.

Krzysztof Gumieniak – dyrektor PUP w Puławach

Osoby bezrobotne mogą korzystać z różnych form wsparcia. Wszystkie informacje odnośnie prowadzonych obecnie programów są zamieszczone na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy.

Autor: M. Owczarz

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.