Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIWstrzymali budowę Mediateki

Wstrzymali budowę Mediateki

Wstrzymali budowę Mediateki

Jedna z największych miejskich inwestycji ostatnich lat, czyli budowa Mediateki, została wstrzymana. Jest to pokłosie decyzji Naczelnego Sądu Administracyjnego sprzed kilku dni.

NSA oddalił bowiem skargę kasacyjną miasta Puławy. Oznacza to, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeprowadzi ponowne postępowanie konserwatorskie, które dotyczy wpisania zespołu budynków „Domu Chemika” do rejestru zabytków. Do czasu wyjaśnienia sprawy miasto nie może prowadzić robót budowlanych przy obiekcie dawnego „pawilonu wystawowego”. Budowa Mediateki, która ma w przyszłości służyć m.in. jako siedziba biblioteki miejskiej, musiała więc zostać wstrzymana. Obecnie trwają natomiast prace polegające na  zabezpieczeniu terenu budowy.

Miasto Puławy nie będzie natomiast musiało płacić odszkodowania na rzecz wykonawcy z tytułu przestoju w pracach. W najbliższym czasie urzędnicy Ratusza planują skierować do resortu kultury pismo z prośbą o pilne przeprowadzenie postępowania konserwatorskiego oraz jego umorzenie. Pawilon, którego dotyczyć mają działania Ministerstwa Kultury, został bowiem w znacznej mierze rozebrany.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.