Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIWymień “kopciucha” – miasto dofinansuje [VIDEO]

Wymień “kopciucha” – miasto dofinansuje [VIDEO]

Wymień “kopciucha” – miasto dofinansuje [VIDEO]

Od 1 marca będzie można składać wnioski o dotacje na wymianę systemu ogrzewania. Podobnie jak w latach ubiegłych, Urząd Miasta uruchamia program mający na celu poprawę jakości powietrza w naszym mieście.

Tym razem z dofinansowania do ekologicznego ogrzewania będzie mogło skorzystać więcej mieszkańców, gdyż wzrosła ilość środków do rozdysponowania w bieżącym roku kalendarzowym.

Dotacje mogą otrzymać osoby fizyczne, a wnioski są dostępne na naszej stronie internetowej – wyjaśnia Sylwia Żądełek z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. Jeżeli ktoś miałby problemy z uzupełnieniem wniosku, może udać się do urzędu, wcześniej musi jednak powiadomić o swojej wizycie telefonicznie. Sylwia Żądełek przypomina, że dotacją objęta jest wymiana ogrzewania z tak zwanych „kopciuchów” na paliwo stałe, między innymi gaz, ogrzewanie elektryczne, pompy ciepła czy podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej lub gazowej. Warunkiem koniecznym do spełnienia jest likwidacja starego pieca. Urzędniczka wyjaśnia, że piece kaflowe czy kominki opalane drewnem mogą zostać, jednak przewody kominowe powinny być trwale odcięte, co musi być potwierdzone przez kominiarza. Wysokość dofinansowania – do 50% poniesionych kosztów, jednak nie więcej niż 5 tys. złotych.

Sylwia Żądełek / Wydział Ochrony Środowiska UM Puławy

Więcej informacji o dotacji można zasięgnąć telefonicznie w Wydziale Ochrony Środowiska puławskiego Urzędu Miasta.

Autor: M. Owczarz

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.