Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIRadni miejscy zajmą się petycją przeciw szczepionce

Radni miejscy zajmą się petycją przeciw szczepionce

Radni miejscy zajmą się petycją przeciw szczepionce

W maju 2019 miejscy radni debatowali nad przyjęciem stanowiska w sprawie “powstrzymania ideologii lansowanej przez subkulturę LGBT w mieście Puławy”. Przyjęcie tej kontrowersyjnej uchwały wywołało liczne dyskusje oraz reperkusje (w tym zerwanie umów partnerskich z miastami europejskimi).

Był to ruch, który wykonało wiele samorządów w Polsce, a zwłaszcza w województwie lubelskim. Przed najbliższą sesją do Rady Miasta wpłynęła równie kontrowersyjna petycja obywatelska, nad którą pochylą się radni. Anna Szmelcer, przewodnicząca Stowarzyszenia Polska Wolna od GMO wraz z szeregiem sygnatariuszy wystosowali list otwarty do Prezydenta RP, Członków Rządu RP, Posłów, Senatorów, Wójtów i Radnych Gmin w Polsce pod tytułem “Alarm! STOP zabójczemu GMO – STOP niebezpiecznej SZCZEPIONCE!”.

Autorzy listu pytają “JAK TO MOŻLIWE, ŻE TERAZ ZGADZACIE SIĘ, KUPUJECIE I PROMUJECIE NIEDOSTATECZNIE ZBADANE(!) I POTENCJALNIE NIEZWYKLE(!) NIEBEZPIECZNE SZCZEPIONKI NA KORONAWIRUSA, które zawierają genetycznie zmodyfikowany RNA?” W piśmie możemy przeczytać między innymi o tym, że “Wprowadzony do komórek wirusowy RNA może zaburzać ekspresję wielu genów, a więc i funkcje komórek. (…) Szczepienia te mogą zwiększać ryzyko zachorowania na covid i inne choroby zakaźne układu oddechowego.

Według autorów i sygnatariuszy listu “zmuszanie, lub choćby udostępnianie i rekomendowanie stosowania szczepionki jest skrajnie nieodpowiedzialne i oznacza wystawienie na zagrożenie życia i zdrowia obywateli i przyszłych pokoleń Polaków.” Osoby kierujące pismo do samorządów żądają zaprzestania “eksperymentu na rodakach“, jakim jest akcja szczepień przeciwko COVID-19 oraz “odwołania wszystkich ograniczeń wolności” narzuconych w minionym roku.

Akcja szczepień w Polsce cieszy się rosnącą popularnością. Coraz więcej osób jest zaszczepionych lub deklaruje taką chęć. Obecnie w całym kraju podano łącznie niemal 5 milionów dawek, z czego osób zaszczepionych dwiema dawkami jest ponad półtora miliona. W samym województwie lubelskim ogółem zaszczepiono niemal 300 tysięcy osób, z czego 2 dawki otrzymało ponad 103 tysiące. Dziennie w naszym województwie szczepi się średnio około 500 osób.

Autor: A. Koter

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.