Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIJuż niebawem Przegląd “Witaj Majowa Jutrzenko”

Już niebawem Przegląd “Witaj Majowa Jutrzenko”

Już niebawem Przegląd “Witaj Majowa Jutrzenko”

Choć pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza, to nie da się ukryć, że wielkimi krokami zbliża się maj. Jednym ze stałych punktów na kulturalnej mapie Puław jest organizowany przez Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika” przegląd “Witaj Majowa Jutrzenko”.

W tym roku Puławski Turniej Recytacji, Muzyki i Pieśni Narodowych będzie mieć szczególny charakter. Obchodzimy bowiem ustanowiony przez Sejm RP Rok Konstytucji 3 Maja z okazji 230. rocznicy jej uchwalenia. Organizatorzy turnieju przypominają również o innych ważnych rocznicach, przypadających w 2021 roku. 200 lat temu urodził się bowiem nasz wieszcz narodowy Cyprian Kamil Norwid, zaś 120 lat temu na świat przyszedł kardynał Stefan Wyszyński, prymas Polski. Prezentacje konkursowe mogą więc dotyczyć tych dwóch postaci.

Przedstawiciele Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika” zachęcają wykonawców, aby sięgnęli do utworów podejmujących tematykę szeroko pojętych swobód obywatelskich i wolności, jak również nawiązujących do samej rocznicy uchwalenia konstytucji. Zgłoszenia z nagraniami propozycji konkursowych należy przesyłać do 6 maja za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie internetowej Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”

Foto: POK “Dom Chemika”

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.