HomeSPORTCenny punkt Wisły Puławy

Cenny punkt Wisły Puławy

Po ostatnim zwycięstwie ze Stalą Rzeszów piłkarze Wisły Puławy wybrali się do Stężycy, by w ramach drugoligowych rozgrywek rywalizować z miejscową Radunią.

Pierwszą bardzo dogodną okazję do strzelenia bramki wiślacy mieli w 11. minucie, jednak strzał Carlosa Daniela został obroniony przez bramkarza Stężycy. Kilka minut później bardzo dobrą sytuację mieli z kolei gospodarze, w tym przypadku z kolei dobrze zachował się strzegący bramki Wisły Paweł Socha. Niestety, chwilę później po strzale Kuźniarskiego musiał on skapitulować i Radunia wyszła na prowadzenie.

Co gorsza dla puławian, gracze Stężycy poszli za ciosem i 11 minut później prowadzili już 2:0.

Wiślacy mieli swoje szanse, ale w pierwszej części meczu nie przełożyło się to na bramki. Radunia do przerwy miała więc dwubramkowe prowadzenie.

W drugiej połowie wiślacy ambitnie ruszyli do ataku, choć początkowo w ich akcjach brakowało wykończenia. Podczas jednej z akcji Wisły sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym popełnionego przez jednego z graczy Raduni. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Carlos Daniel, dzięki czemu puławianie uzyskali upragnioną kontraktową bramkę.

Nie było to ich ostatnie zdanie w tym meczu. Na dziesięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry świetnym strzałem popisał się Ruiz-Diaz, który zaledwie kilka minut wcześniej pojawił się na boisku. Dzięki jego bramce na tablicy wyników zrobił się remis 2:2.

Końcówka spotkania była bardzo nerwowa. Oba zespoły miały fantastyczne okazje na strzelenie zwycięskiej bramki w ostatnich sekundach spotkania, jednak żadnej z nich nie wykorzystały. Wisła wywiozła więc ze Stężycy cenny punkt.

Radunia Stężyca – Wisła Puławy 2:2

Gole: Kuźniarski 19, Łuczak 30 – Carlos 60 (k), Ruiz-Diaz 80

Wisła: Socha- Kuban, Wiech, Wawszczyk, Cheba (73 Ruiz-Diaz), Lisowski (89 Czelny), Puton, Ednilson (46 Kacprzycki), Carlos (79 Drozdowicz), Banach (46 Kondracki), Paluchowski