HomeSPORTWisła Puławy przegrała na inaugurację sezonu

Wisła Puławy przegrała na inaugurację sezonu

Od porażki Wisła Puławy rozpoczęła nowy sezon eWinner 2. ligi. Puławianie w sobotnim spotkaniu na własnym boisku podejmowali spadkowicza z 1. ligi – GKS Jastrzębie Zdrój.

Gospodarze rozpoczęli premierowe spotkanie sezonu w mocno zmienionym składzie względem poprzedniej rundy, jednak początkowo to właśnie wiślacy mieli inicjatywę w meczu. Bardzo dobrą okazję strzelecką miał między innymi Dawid Retlewski. Niestety, swojej optycznej przewagi nie potrafili udowodnić strzeloną bramką. Do przerwy kibice zgromadzeni na stadionie Hauke-Bosaka nie zobaczyli goli.

W drugiej połowie bramka wprawdzie padła, jednak jej autorami byli goście. W 72. minucie wykorzystali oni niefrasobliwość w obronie wiślaków, Bartosz Boruń pokonał strzegącego puławskiej bramki Piotra Zielińskiego strzałem po krótkim słupku. Puławianie podejmowali próby wyrównania, jednak nie potrafili skutecznie odpowiedzieć. Mecz zakończył się więc dla nich porażką 0:1. W kolejnym spotkaniu wiślacy również na własnym stadionie podejmą zespół Hutnika Kraków, początek w sobotę o godz. 18:00.

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie Zdrój 0:1 (0:0)

Gole: Boruń (72)

Wisła: Zieliński – Cheba, Wiech, Majewski, Azikiewicz (77 Ednilson), Kaczmarek (65 Turek), Kona, Puton, Kołtański, Klichowicz (66 Papikjan), Retlewski (86 Josino)