Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCINocna i świąteczna opieka lekarska przeniesiona do szpitala

Nocna i świąteczna opieka lekarska przeniesiona do szpitala

Nocna i świąteczna opieka lekarska przeniesiona do szpitala

Ważna informacja dla pacjentów z naszego powiatu. Od wtorku zmieniło się bowiem miejsce udzielania świadczeń zdrowotnych w ramach nocnej i świątecznej opieki lekarskiej.

Lekarze udzielają teraz porad w pawilonie A puławskiego szpitala przy ul. Bema 1, a nie jak dotychczas w przychodni przy ul. Partyzantów. Przypomnijmy, że nocna i świąteczna opieka lekarska i pielęgniarska obowiązuje w dni robocze od 18:00 do 8:00 rano, a także całodobowo w soboty, niedziele oraz dni ustawowo wolne od pracy. W zależności od stanu zdrowia pacjenta konsultacja medyczna może mieć formę wizyty stacjonarnej, teleporady bądź wizyty lekarza w domu pacjenta. W godzinach pracy nocnej i świątecznej opieki lekarskiej można również skorzystać z tak zwanej Teleplatformy Pierwszego Kontaktu, w tym przypadku możliwa jest jednak tylko teleporada.

Puławski SP ZOZ przypomina w wydanym komunikacie, że świadczenia udzielane w ramach nocnej i świątecznej opieki nie mają zastosowania dla przypadków zagrożenia życia, pacjentami w takim stanie zajmuje się Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.