Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeSPORTAwans Azotów do półfinału Pucharu Polski

Awans Azotów do półfinału Pucharu Polski

Sukcesem zakończyła się wyprawa szczypiornistów Azotów Puławy do Opola na mecz ćwierćfinału Pucharu Polski z miejscową Gwardią. Spotkanie, jak można było oczekiwać, było bardzo zacięte i obfitowało w wiele emocji.

Rozegrany we wtorek mecz był trzecim w obecnym sezonie pomiędzy drużynami z Puław i Opola. Bilans jest korzystny dla graczy Gwardii, którzy we wrześniu wygrali z “azotowcami” jedną bramką, a w lutym pokonali puławian po serii rzutów karnych. Puławscy szczypiorniści byli więc żądni rewanżu i swoje zadanie wypełnili. Nie przyszło to im jednak łatwo. W pierwszej połowie obie drużyny zdobywały bramki seriami, najpierw Azoty budowały przewagę, po czym Gwardia skutecznie ją niwelowała. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 13:10 dla gości z Puław.

Przez większą część drugich 30 minut również “azotowcy” byli z przodu, opolanie wykorzystali jednak ich słabszy moment i w 49. minucie po raz pierwszy w tym meczu wyszli na minimalne prowadzenie. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa, ostatecznie żaden z zespołów nie zdołał zapewnić sobie zwycięstwa w regulaminowym czasie gry. Do wyłonienia półfinalisty Pucharu Polski potrzebne były rzuty karne. W nich lepsi okazali się puławianie, którzy w kolejnej fazie zmierzą się z obrońcą tytułu – Orlenem Wisłą Płock. Ten mecz odbędzie się 12 kwietnia.

Gwardia Opole – Azoty Puławy 26:26 (karne 3:5)
Azoty: Koshovy, Zembrzycki – Adamski 5, Burzak 5, Janikowski 3, Zivkovic 3, Jarosiewicz 3, Fedeńczak 2, Valles Becerra 2, Kowalczyk 1, Marciniak 1, Przybylski 1, Górski, Konieczny