HomeSPORTDerby Lubelszczyzny dla Wisły Puławy

Derby Lubelszczyzny dla Wisły Puławy

W sobotni wieczór na stadionie przy ul. Hauke-Bosaka odbyło się spotkanie, które zawsze elektryzuje lokalnych fanów piłki nożnej – w tak zwanych derbach Lubelszczyzny piłkarze Wisły Puławy zmierzyli się z Motorem Lublin. Spotkanie miało niebagatelne znaczenie w kontekście walki o miejsce w ewentualnych barażach o grę w 1. lidze.

W 8. minucie spotkania bliski strzelenia bramki dla Wisły był Marcin Ryszka, jego strzał z dystansu obronił jednak bramkarz Motoru. Za chwilę swoją szansę strzelecką mieli także lublinianie, jednak także i w tym przypadku górą okazał się bramkarz, strzegący puławskiej bramki Piotr Zieliński. W kolejnej fazie pierwszej połowy obie drużyny stwarzały sobie okazje do strzelenia bramki, po stronie Wisły bliski szczęścia był między innymi Adrian Paluchowski, jednak po pierwszych 45 minutach na tablicy wyników wciąż widniał bezbramkowy remis.

Zacięta walka trwała także w drugiej połowie, ale to wiślakom udało się wyjść na prowadzenie. W 61. minucie spotkania błąd obrońcy Motoru wykorzystał Paluchowski, który skierował piłkę do bramki Motoru. Lublinianie ruszyli do ataku i do samego końca spotkania naciskali na wiślaków, jednak ich starania ostatecznie spełzły na niczym. Wisła pokonała więc Motor 1:0 i odniosła bardzo ważne zwycięstwo po ostatnim nieco słabszym okresie gry. Kolejnym rywalem puławian będzie w sobotę KKS Kalisz.

Wisła Puławy – Motor Lublin 1:0 (0:0)

Gol: Paluchowski 61

Wisła: Zieliński- Cheba, Wiech, Błyszko, Bernard (46 Czajkowski), Kona, Ryszka, Kołtański (78 Janicki), Kargulewicz, Klichowicz (15 Banach), Paluchowski (78 Retlewski, 90 Kaczmarek)