Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIPoseł Jakub Kulesza interpeluje w sprawie puławskich Azotów

Poseł Jakub Kulesza interpeluje w sprawie puławskich Azotów

Poseł Jakub Kulesza interpeluje w sprawie puławskich Azotów

We wtorek przed budynkiem dyrekcji Grupy Azoty Puławy poseł Jakub Kulesza zwołał konferencję prasową, podczas której mówił o swojej interpelacji dotyczącej podziału zysków i wpływu zarządu puławskich Azotów na całą Grupę.

Poseł KUKIZ’15 zaznacza, że Zakłady Azotowe w Puławach od zawsze były w najlepszej sytuacji ekonomicznej. Zgodnie z warunkami umowy konsolidacyjnej, powinno to mieć odzwierciedlenie przy konstruowaniu składu zarządu Grupy Azoty z siedzibą w Tarnowie, jednak ani w poprzedniej, ani w bieżącej kadencji w skład zarządu nie wchodzi żadna osoba zatrudniona w Puławach.

Poseł oburzył się też na transferowanie środków z Puław między innymi na inwestycję w Policach. Sugeruje on, że spowodowane jest to silniejszą pozycją partyjną polityków Prawa i Sprawiedliwości ze Szczecina. Zaznacza, że podobna sytuacja miała miejsce podczas samej konsolidacji, kiedy to politycy Platformy Obywatelskiej mieli naciskać na utworzenie centrali Grupy Azoty właśnie w Tarnowie, podczas kiedy to Puławy są w najlepszej pozycji ze wszystkich zakładów grupy.

Poseł Kulesza zwrócił się do 27 posłów z Lubelszczyzny o podpis pod zapytaniem dotyczącym realizacji postanowień umowy konsolidacyjnej oraz zatrzymania szkodliwych dla Puław praktyk. Na jego prośbę pozytywnie odpowiedziały 3 osoby – Jarosław Sachajko z Kukiz ’15, Wojciech Wilk z PO oraz Jan Łopata z PSL

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.