Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIPułapka saperska odkryta podczas budowy torów [FOTO,VIDEO]

Pułapka saperska odkryta podczas budowy torów [FOTO,VIDEO]

Pułapka saperska odkryta podczas budowy torów [FOTO,VIDEO]

Wyjątkowo groźnego znaleziska dokonali pracownicy remontujący tory kolejowe w pobliżu ulicy Budowlanych w Puławach. Okazało się, że tuż przy konstrukcji mostu kolejowego znajdowały się ułożone warstwowo materiały wybuchowe – kilka kilogramów trotylu, kilkaset lasek dynamitu, duża ilość donarytu i dwa korpusy bomb lotniczych.

Jak nas poinformowała mł.asp. Ewa Rejn-Kozak – rzecznik puławskiej Policji w ocenie policyjnych ekspertów i saperów tym niecodziennym znaleziskiem była tzw. pułapka saperska.

Miała ona posłużyć podczas działań wojennych do wysadzenia starego mostu kolejowego. Na niektórych materiałach zachowały się czytelne tabliczki znamionowe, co pozwala przypuszczać, że pochodzą one z 1942 r.

W drewnianych i papierowych zasobnikach, warstwami ułożone było – kilka kilogramów trotylu, około 500 lasek dynamitu, spora ilość donarytu oraz dwa korpusy bomb lotniczych.

Ze względu na to, że donaryt jest materiałem wybuchowym stosowanym nie tylko do celów wojskowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami zabezpieczyli go pirotechnicy z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Prace przy rozbrojeniu terenu trwały kilka godzin, do działań zaangażowano saperów i policyjnych pirotechników, którzy zabezpieczyli niebezpieczne materiały. Znalezione materiały zostały w bezpiecznym miejscu zdetonowane.

Cała akcja trwała kilka godzin, a funkcjonariusze policji przez cały czas zabezpieczali teren.

FOTO: POLICJA

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.