Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCINowa ścieżka rowerowa na Azoty [VIDEO]

Nowa ścieżka rowerowa na Azoty [VIDEO]

Nowa ścieżka rowerowa na Azoty [VIDEO]

Zakończyła się niewielka, ale bardzo potrzebna inwestycja puławskich Zakładów Azotowych. Od nieco ponad miesiąca trwały prace nad ostatnim odcinkiem drogi rowerowej łączącej al. 1000-lecia Państwa Polskiego z bramą nr 2 oraz pobliskim osiedlem.

Oficjalne otwarcie i pierwszy przejazd odbyły się w piątek około południa.

– Jako osoba, która przyszła w ubiegłym roku do Spółki, nie rozumiałem jak wspaniała infrastruktura, która jest doprowadzona do granic miasta, nie jest doprowadzona do naszej bramy – mówi prezes Zarządu Grupy Azoty Puławy, Tomasz Hryniewicz. Podkreślił, że nowo wybudowana ścieżka pozwoli bezpiecznie dojechać pracownikom Azotów do zakładu. Jak dodał prezes, w najbliższych planach jest również budowa oświetlenia na al. 1000-lecia Państwa Polskiego, ma to być także element poprawy bezpieczeństwa dla osób dojeżdżających do Azotów.

Z kolei Sławomir Kamiński, główny specjalista ds. zarządzania infrastrukturą w Grupie Azoty Puławy podkreślił, że wybudowany fragment ścieżki jest jednym z etapów, powstanie bowiem cała sieć ścieżek, które zapewnią bezpieczeństwo pracownikom Azotów. Dodał, że sami pracownicy zgłaszali potrzebę wykonania ścieżek.

Tomasz HryniewiczPrezes Zarządu Grupy Azoty Puławy Sławomir Kamiński – gł. specjalista ds. zarządzania infrastrukturą w Grupie Azoty PUŁAWY

Zgodnie z zapowiedziami wkrótce mają ruszyć kolejne inwestycje ułatwiające pracownikom Zakładów Azotowych zarówno dotarcie do zakładów oraz poruszanie się po ich terenie.

Autorzy: A. Koter, P. Nowosadzki

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.