Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCINajwięksi puławscy dłużnicy zamieszkają w kontenerach

Najwięksi puławscy dłużnicy zamieszkają w kontenerach

Najwięksi puławscy dłużnicy zamieszkają w kontenerach

W Puławach powstaną kontenery mieszkalne dla osób zalegających z opłatami czynszów w mieszkaniach komunalnych. Był to jeden ze sztandarowych projektów prezydenta Pawła Maja w trakcie jego kampanii wyborczej w 2018 roku.

Na początku kadencji włodarza naszego miasta pomysł ten nie zyskał uznania większości radnych, teraz pomimo wątpliwości niektórych z nich rozwiązanie to wejdzie w życie. W budżecie miasta na bieżący rok zabezpieczono kwotę 350 tys. złotych na budowę 4 kontenerów przy ul. Wólka Profecka. Mają w nich zamieszkać osoby z największym zadłużeniem.

W trakcie ostatniej sesji budżetowej pomysł budowy mieszkań kontenerowych chwalił radny Andrzej Kuszyk z klubu prezydenckiego. Swoje wątpliwości zgłaszał zaś radny Michał Śmich z klubu PiS, który jednak ostatecznie opowiedział się za przyjęciem tego rozwiązania. W trakcie dyskusji budżetowej padł też wniosek, aby kwotę przeznaczoną na budowę kontenerów przenieść na podniesienie płac, jednak nie uzyskał on większości. Za taką zmianą głosowało bowiem 9 radnych (A. Kędziora, E.Szymańska, E. Wójcik, H. Jarząbek, J. Grobel. R. Smolak, S. Seredyn, T. Kraszewski, W. Kowalczyk), 10 było przeciw (A. Kuszyk, I. Czeżyk, K. Zięcina, L. Jaworska, M. Cytryński, M. Pakuła, M. Śmich, M. Zakrzewski, P. Matras, R. Ścibior), zaś dwoje (B. Krygier, G. Bińczak) wstrzymało się od głosu.

 

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.