Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIXII LUBELSKI FESTIWAL NAUKI W PPN-T

XII LUBELSKI FESTIWAL NAUKI W PPN-T

XII LUBELSKI FESTIWAL NAUKI W PPN-T

Serdecznie zapraszamy do udziału w XII Lubelskim Festiwalu Nauki, którego tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem “Nauka drogą do Nobla”. Puławski Park Naukowo-Technologiczny po raz pierwszy włączył się w ideę tego wielkiego święta nauki.

W dniach 21-22 września w Parku odbywać się będą Wykłady Uniwersytetu Dziecięcego UMCS w Puławach pn. “Suchy lód i nie tylko – pokazy chemiczne” prowadzone przez zespół Pani Iwony Rusinek z Wydziału Chemii UMCS.
Z kolei od 22 do 23 września w holu PPN-T dostępna będzie WYSTAWA ROBOTÓW.

park-plakat00924
W programie między innymi:
Robot marketingowy “BETA” będący autorską konstrukcją Pana Wojciecha Dybowskiego, pracownika Grupy Azoty (Sponsora Generalnego wystawy). Robot nie tylko będzie witał dzieci, ale również poprowadzi z nimi rozmowy
i zachęci do wspólnej zabawy. (UWAGA! Robot przyjedzie do Puław i będzie dostępny od 14:30 22 września aż do końca wystawy)
Robot Gigant – 2,5 metrowy Robot Gigant zmienia kolory, wydaje dźwięki, opowiada zagadki i ma ruchomą głowę, która strzela dymnymi krążkami. Robota obsługiwać będzie animator, który opowie o nim ciekawostki oraz poprowadzi zabawy z robotem.
Robot przyjaciel – robot ma ok. 140 cm wysokości i posiada przesympatyczną osobowość. Robot lubi bawić się z dziećmi, chętnie zagada do milczącego uczestnika, opowie kawał by go rozweselić i sprawi, że nawet największy ponurak uśmiechnie się na jego widok.
Roboty pokazowe:
– Robot rozwiązujący labirynt: Uczestnicy mogą obserwować jak sprytne roboty znajdują wyjście z labiryntu. Labirynt na 3m na 3m. W labiryncie porusza się jeden robot
– Robot szpieg: Robot musi w jak najszybszym czasie pokonać tor i dojechać do mety. Uczestnicy mogą sterować robotem z pilot i rozgrywać wyścigi, komu uda się szybciej pokonać trasę.
Warsztaty są bardzo widowiskową atrakcją, po poza budowaniem robotów i ich programowanie, czyli „ożywianiem” rozgrywane będą walki na ringu. Zadaniem robotów będzie zlokalizowanie przeciwnika i wypchnięcie go z ringu. Zawodnik, który pokona  wszystkie drużyny zwycięża. Na zajęciach dzieci dowiedzą się co to jest robot, z czego się składa, jak działa, jakie są typy robotów i po co nam one w codziennym życiu.
Podczas Festiwalu Nauki w PPN-T nie zabraknie również fascynujących pokazów chemicznych (ok. 30 min) (przygotowanych przez Instytut Nowych Syntez Chemicznych – 23 września), prezentacji Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – PIB (22 września), pokazów fizycznych oraz LAB przygoda (czyli wizyta w laboratoriach Tworzyw Biodegradowalnych i Związków Bioaktywnych Instytutu Nowych Syntez Chemicznych usytuowanych w PPN-T – 22 – 23 września).

PLAN IMPREZY:
21 września 2015
UNIWERSYTET DZIECIĘCY UMCS – WYKŁADY BEZPŁATNE DLA SZKÓŁ
8.00 – 14.00     Wykłady Uniwersytetu Dziecięcego UMCS – inauguracja roku akademickiego 2015/2016
22 września 2015
UNIWERSYTET DZIECIĘCY UMCS – WYKŁADY BEZPŁATNE DLA SZKÓŁ
8.00 – 14.00 Wykłady Uniwersytetu Dziecięcego UMCS
8.00 – 14.00 LAB przygoda
WYSTAWA ROBOTÓW
8.00 – 14.00 – Grupy szkolne
14.30-18.00 – Wystawa otwarta dla wszystkich
23 września 2015
WYSTAWA ROBOTÓW:
8.00 – 14.00 Grupy szkolne
14.30 – 18.00 Wystawa otwarta dla wszystkich
POKAZY CHEMICZNE
9.00 – 12.00     co godzinne pokazy chemiczne przygotowane przez Instytut Nowych Syntez Chemicznych (każdy ok. 30 min.)
LAB PRZYGODA
8.00 – 14.00 LAB przygoda

Uwaga!!! W godzinach od 14.00 do 18.00 z przystanku przy Urzędzie Miasta Puławy kursować będzie bezpłatna komunikacja miejska do Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Ostatni kurs do Parku o godzinie 17.00. Ostatni kurs powrotny
o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z darmowej komunikacji miejskiej.
Sponsorem Generalnym Wystawy jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. Partnerami XII Lubelskiego Festiwalu Nauki w PPN-T są: Miasto Puławy, Instytut Nowych Syntez Chemicznych, Państwowy Instytut Weterynaryjny – PIB, Twój Robot, Fabryka Inspiracji, Starostwo Powiatowe, Gmina Puławy.
Więcej szczegółów na naszym profilu na facebooku oraz na stronie www.ppnt.pulawy.pl

Share With:
Rate This Article
Author
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.