Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIPiS rozlicza swoją działalność – start kampanii wyborczej ? [VIDEO]

PiS rozlicza swoją działalność – start kampanii wyborczej ? [VIDEO]

PiS rozlicza swoją działalność – start kampanii wyborczej ? [VIDEO]

PiS rozlicza swoją działalność – start kampanii wyborczej ? [VIDEO]
{$excerpt:n}

Kampania wyborcza nieśmiało się rozkręca. Co nie oznacza, że sztaby odkryły już wszystkie karty. Tydzień temu powstała koalicja składająca się z ugrupowań opozycyjnych a jej uczestnicy postanowili zakomunikować ten fakt opinii publicznej. W ub. piątek konferencję prasową zwołał poseł PiS Krzysztof Szulowski.

Tematyka jak zapowiadało zaproszenie posła Krzysztofa Szulowskiego to sprawy lokalne. Przy jednym stole zasiedli również członkowie Zarządu Powiatu Michał Godliński , Leszek Gorgol i Przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Smaga nie zabrakło reprezentującej Prawo i Sprawiedliwość w samorządzie miejskim Przewodniczącej Rady Miasta Bożeny Krygier. Ważną rolę podczas konferencji prasowej odegrał Prezes Puławskiego Parku Naukowo Technologicznego Tomasz Szymajda, który odniósł się do słów Pawła Nakoniecznego z Platformy Obywatelskiej, który zarzucał formacji rządzącej fatalne zarządzanie kierowaną spółką i doprowadzenie do zadłużenia.

Prezes PPNT relacjonował jakie działania podjął nowy zarząd spółki w kierunku wyeliminowania z Parku podmiotów, które stworzyły sieć powiązań osobowych i kapitałowych, nie realizowały podpisanych z Parkiem umów. W tej chwili według Tomasza Szymajdy trwają postępowania prowadzone przez organa państwa. Prezes PPNT nie chciał wskazywać winnych choć jak wspomniał wie po kim przejmował puławski Techno Park. Konferencja prasowa to również cały pakiet informacji o puławskim szpitalu.

Podczas spotkania poinformowano, że SP ZOZ zdecydowanie obniżył zobowiązania wymagalne.  Wicestarosta Michał Godliński podkreślał, że pomimo ryzyka likwidacji szpitala, które groziło placówce kilka lat  wstecz a także kukieł z wizerunkami członków zarządu powiatu, które całkiem nie dawno zasiadały w Sali Pompejańskiej starostwa warto było zaryzykować  nawet niepopularne działania by dzisiaj móc spokojnie patrzeć na wychodzenie z ciężkiej sytuacji puławskiego ZOZ-u.

Padły pytania o to czy oprócz inwestycji w infrastrukturę, która zaczyna dorównywać tej najnowszej, personel szpitala mentalnie dojrzał już z jakością oferowanych usług do realiów XXI wieku. Tutaj Leszek Gorgol poinformował, że kierownictwo SP ZOZ pracuje cały czas nad podniesieniem standardów obsługi i opieki nad pacjentami. Choć – jak dodał ma świadomość, że nie jest idealnie.

Z deklaracją dalszego wsparcia dla działań zmierzających w kierunku poprawy funkcjonowania puławskiego SP ZOZ wystąpiła Przewodnicząca Rady Miasta Bożena Krygier, która podkreślała, że pomimo zmian w Budżecie Obywatelskim, które nie dopuszczają zgłaszania projektów dotyczących modernizacji infrastruktury przychodni lub szpitala  samorząd Puław regularnie w różnych formach wspiera i będzie wspierał puławski szpital.

Konferencja prasowa PiS w Puławach 16.03.2018 r

Artykuł PiS rozlicza swoją działalność – start kampanii wyborczej ? [VIDEO] pochodzi z serwisu LPU24 – Puławski Portal Informacyjny : Radio Puławy : Telewizja Puławska.

Share With:
Tags
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.