Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIOszuści, podszywający się pod ZUS, znów uaktywnili się w internecie [AUDIO]

Oszuści, podszywający się pod ZUS, znów uaktywnili się w internecie [AUDIO]

Oszuści, podszywający się pod ZUS, znów uaktywnili się w internecie [AUDIO]

Jeśli dostali Państwo e-maila rzekomo od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – włączcie czujność Instytucja apeluje o ostrożność, szczególnie zwracajmy uwagę na adres, z którego przychodzą wiadomości. Nie należy również otwierać podejrzanych załączników.

Po kilku miesiącach spokoju oszuści, podszywający się pod ZUS, znów uaktywnili się w internecie. W ostatnich dniach liczna grupa klientów Zakładu, w różnych częściach kraju, otrzymała maile z informacją o pilnej konieczności spłaty zaległości składkowych. Część wiadomości sugeruje ponowne wypełnienie formularza zgłoszenia do ubezpieczeń społecznych ZUS ZUA, który jest załącznikiem do maila. Umieszczone w mailu logotypy samego ZUS-u i Platformy Usług Elektronicznych sugerują, że nadawcą jest sam własnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jednak dokładniejsza analiza domeny pozwala na stwierdzenie, Że autorami maila są oszuści.

Małgorzata Korba – Rzecznik prasowy ZUS Oddział w Lublinie

W razie wątpliwości klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą zweryfikować korespondencję w placówkach lub na infolinii pod numerem: 22 560 16 00.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.