Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIWybory 2019 Kto wszedł a kto nie ?

Wybory 2019 Kto wszedł a kto nie ?

Wybory 2019 Kto wszedł a kto nie ?

Mieszkańcy powiatu puławskiego licznie stawili się przy urnach wyborczych, bo aż 60,83% uprawnionych do głosowania wrzuciło swoją kartkę z głosem. Najliczniej do głosowania poszli mieszkańcy gm. Nałęczów w niedziele było ich niemal 65 % ale nie mają się także czego wstydzić mieszkańcy Puław, którzy przekroczyli poziom frekwencji w wyborach w całym kraju.

W Puławach głosowało 62,68 % uprawnionych do głosowania.

Kto się dostał do Sejmu a kto nie?

Ponownie w ławach poselskich zasiądzie Krzysztof Szulowski (PiS), któremu przypadł mandat posła z wynikiem 9764 głosy. Posłem został także Jakub Kulesza, który startując z listy Konfederacji uzyskał ponad 24 tys. głosów. Jeśli chodzi o osoby powiązane w jakikolwiek sposób z Puławami to tyle, bo do Sejmu nie wejdzie Paweł Nakonieczny (KO), który z wynikiem nieco ponad 4 tys. głosów mandatu nie otrzyma taki sam los spotkał Beatę Wichę (SLD) i Renatę Szczypę (PiS), które z wynikami odpowiednio 728 i 543 głosy nie miały najmniejszych szans na objęcie mandatu posła. Nie udało się także Andrzejowi Kuszykowi, radnemu RM Puławy, który do Sejmu startował z listy Bezpartyjnych Samorządowców – otrzymał 242 głosy.

Kto w Senacie ?
Do Senatu z okręgu nr 14 obejmującego powiaty lubartowski, łukowski, opolski, puławski, rycki wybrany został Stanisław Gogacz (PiS), który zebrał ponad 121 tys. głosów.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.