Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIKonkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich z województwa lubelskiego

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich z województwa lubelskiego

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich z województwa lubelskiego

Marszałek Województwa Lubelskiego zaprasza do udziału w przeglądzie twórczości członkiń kół gospodyń wiejskich z całego województwa. Konkurs nosi nazwę “Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”. 

Można zgłosić się do konkursów w 3 kategoriach: najlepsza szarlotka, wykonana z lubelskich jabłek; najlepsza potrawa, produkt lub przetwór kulinarny również z wykorzystaniem lubelskich jabłek oraz najlepszy wyrób rękodzielniczy “Rękodzieło – piękno tradycji we współczesnym świecie”.

Aby wziąć udział w każdym z konkursów, należy do 2 marca wysłać zgłoszenie, a następnie zaprezentować swoje wyroby przed Komisją Konkursową. Eliminacje powiatowe odbędą się w 4 kolejne niedziele marca w 4 miastach, dla KGW działających na terenie powiatu puławskiego – 8 marca w Lublinie, w tym dniu swoje propozycje konkursowe zaprezentują również mieszkanki powiatów lubelskiego, kraśnickiego, opolskiego, ryckiego, lubartowskiego, łęczyńskiego i świdnickiego.

Spośród laureatów wszystkich konkursów powiatowych komisja wybierze najlepszych i wręczy im nagrody podczas uroczystej gali “Kobieta Gospodarna Wyjątkowa” w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie 2 maja. Wszelkie szczegółowe informacje, regulaminy oraz karty zgłoszeniowe są do pobrania na stronie Urzędu Marszałkowskiego: https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/rusza-wielki-konkurs-dla-kol-gospodyn-wiejskich-z-terenu-wojewodztwa-lubelskiego/.

Foto: FB/Spotkania Kultur

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.