HomeSPORTWisła -Sokół Sieniawa, losy meczu rozstrzygnęły się już w 13 minucie [foto]

Wisła -Sokół Sieniawa, losy meczu rozstrzygnęły się już w 13 minucie [foto]

Kibice i piłkarze czekali z niecierpliwością na rozpoczęcie sezonu piłkarskiego w Puławach. W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej zawodnicy puławskiej Wisły spotkali się z zespołem Sokoła Sieniawa. Przypomnijmy, że jesienią w Sieniawie Wisła przegrała 1:0. Tym razem losy meczu rozstrzygnęły się już w 13 minucie bo trafienie Krystiana Putona przyniosło podopiecznym Mariusza Pawlaka 3 punkty.

Zanim to jednak nastąpiło puławianie już wcześniej stworzyli sobie okazje bramkowe w drugiej minucie w dobrej sytuacji znalazł się Szymon Stanisławski, ale naciskany przez obrońców minimalnie się pomylił. Dziesięć minut później wiślacy cieszyli się już z prowadzenia.

W środku pola piłkę odebrał Przemek Skałecki, podał do Krystiana Putona, a ten uderzeniem w długi róg otworzył wynik meczu. W 24. minucie ładnie lewą stroną urwał się Dariusz Brągiel i tylko centymetrów zabrakło napastnikowi Wisły aby trafić do bramki. W końcówce pierwszej połowy trzy rzuty rożne wykonywali goście, ale bez efektu bramkowego.

Puławianie od czasu do czasu próbowali zaskoczyć strzałami z daleka dobrze dysponowanego w sobotę Sebastiana Ciołka jednak oprócz sytuacji z 13 minuty golkiper Sokoła nie pozwolił sobie już na błąd. W drugiej połowie więcej przy piłce utrzymywali się goście, ale jak przyznał na pomeczowej konferencji trener Mariusz Pawlak zejście do tzw. niskiego pressingu było celowym zabiegiem.

To, że goście dłużej utrzymywali się przy piłce nie oznacza, że nagle stworzyli więcej sytuacji. Dłuższe posiadanie piłki nie przełożyło się okazje strzeleckie. Przez większą część drugiej odsłony wydarzenia boiskowe miały swój przebieg głownie w środkowej strefie boiska. Ostatecznie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem wiślaków. teraz podopiecznych Mariusza Pawlaka czekają dwa wyjazdy za tydzień do Chełma na mecz z Chełmianką a tydzień później potyczka z Siarką w Tarnobrzegu.

Kolejne spotkanie przy Hauke Bosaka 28 marca o godz. 15.00 będzie to mecz z rezerwami Korony Kielce.

Wisła Puławy – Sokół Sieniawa 1:0 (1:0)
Bramka: Krystian Puton w 13 min.
Wisła: Kołotyło – Cheba, Cyfert, Pielach, Barański, Skałecki, Krystian Puton, Kobiałka, Zuber, Zając, Brągiel, Bernat, Stanisławski, Wojczuk