Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeSPORTWisła Puławy pokonała Stal Kraśnik

Wisła Puławy pokonała Stal Kraśnik

Piłkarze puławskiej Wisły w sobotnie popołudnie mierzyli się na własnym stadionie ze Stalą Kraśnik.

Od pierwszej minuty spotkanie w bramce gospodarzy rozpoczął Piotr Owczarzak, który zastąpił podstawowego bramkarza Kacpra Kołotyłę. W wyjściowej jedenastce puławian zobaczyliśmy także Borysa Piotrowskiego. W pierwszej połowie spotkania kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Hauke-Bosaka nie doczekali się bramek. Było sporo walki w środku pola, co skutkowało dużą ilością fauli. Wisła wprawdzie przeważała, ale nie potrafiła przełożyć tego na zdobycz bramkową.

To zmieniło się na początku drugiej części meczu. W 47. minucie kiks obrońców Stali wykorzystał Krystian Puton i wiślacy objęli prowadzenie. Puławianie przeważali praktycznie przez cała drugą część spotkania, znów jednak dochodziło do wielu nieczystych zagrań. Gospodarze mieli sporo zastrzeżeń do pracy sędziego w tym spotkaniu. Kolejnego i jak się okazało decydującego dla wyniku meczu gola puławianie strzelili w 87. minucie. To właśnie wtedy po ładnej akcji piłkę do bramki graczy z Kraśnika wpakował czołowy strzelec Wisły, Adrian Paluchowski. Wisła Puławy pokonała Stal Kraśnik 2:0 i pozostaje liderem III-ligowej tabeli.

Wisła Puławy – Stal Kraśnik 2:0 (0:0)

Bramki: K. Puton 47, Paluchowski 87

Wisła: Owczarzak- Pigiel, Cyfert, Kiczuk, Cheba (46 W. Puton), Piotrowski, Kubań, Bartosiak (46 Drozdowicz), K.Puton, Kacprzycki (82 Zając) Paluchowski

W następnej kolejce Wisła Puławy zmierzy się na wyjeździe z ŁKS Probudexem Łagów, początek meczu zaplanowany jest na niedzielę 27 września o godz. 15:00.