Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeSPORTSzwedzi zbyt silni dla Azotów

Szwedzi zbyt silni dla Azotów

Szwedzi zbyt silni dla Azotów

Szczypiorniści Azotów Puławy rywalizowali we wtorkowy wieczór ze szwedzkim IFK Kristianstad w ramach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej.

Przed puławskimi zawodnikami stało trudne wyzwanie odrobienia jednobramkowej straty z pierwszego meczu z doświadczonym i wymagającym zespołem ze Szwecji. Na początku meczu toczyła się wyrównana walka, taki stan rzeczy trwał do remisu 5:5. Później gracze Kristianstad zdobyli 4 bramki z rzędu i zaczęli kontrolować sytuację na boisku. Do przerwy Szwedzi prowadzili 12:8.

W drugiej części spotkania Szwedzi również zdecydowanie prowadzili, ich przewaga wzrosła nawet do 7 bramek, w pewnym momencie zespół Kristianstad prowadził 21:14. Gdy wydawało się, że gracze z Puław nie mają już żadnych szans, ci zerwali się do walki. Zaczęli odrabiać straty i przewaga Szwedów stopniała. „Azotowcom” nie wystarczyło już jednak czasu i ostatecznie przegrali 22:24 , to IFK Kristianstad awansowało do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Najskuteczniejsi w puławskim zespole byli Michał Jurecki oraz Wojciech Gumiński, którzy zdobyli po 6 bramek.

Foto archiwalne

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.