Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCINowe zatoki autobusowe w Puławach

Nowe zatoki autobusowe w Puławach

Nowe zatoki autobusowe w Puławach

Miasto Puławy wspólnie z Zarządem  Dróg Wojewódzkich w Lublinie realizują kolejną inwestycję.

Chodzi o budowę nowych zatok autobusowych przy ruchliwych drogach na ul. Lubelskiej oraz Piłsudskiego. Mieszkańcy wielokrotnie zwracali uwagę na konieczność powstania nowych zatok aby zwiększyć bezpieczeństwo w tych miejscach. Inwestycja dotyczy dokładnie dwóch zatok na ul. Lubelskiej na wysokości Urzędu Miasta oraz jednej zlokalizowanej przy ul. Piłsudskiego, przed skrzyżowaniem z ul. 4 Pułku Piechoty WP na wysokości przychodni weterynaryjnej.

Prace w wymienionych miejscach już ruszyły, dotychczasowy przystanek nieopodal hipermarketu Kaufland został nieco przesunięty w stronę ul. Gościńczyk. Puławianie powinni również zwrócić uwagę na znaki, które pojawiły się niedawno w przestrzeni miejskiej. Informują one bowiem, w którym miejscu znajduje się obecnie przystanek na czas prowadzonych prac.

W przypadku każdego z tych przedsięwzięć miasto Puławy pokrywa 50% inwestycji, a więc jeśli chodzi o budowę zatok na ul. Lubelskiej jest to kwota 141 tysięcy złotych, zaś do zatoki na ul. Piłsudskiego Ratusz dołoży kolejne 90 tys. złotych. Pozostałą część kwoty pokryje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.