Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCI“Przyjazna Łapa” już ze zwierzakobusem [VIDEO]

“Przyjazna Łapa” już ze zwierzakobusem [VIDEO]

“Przyjazna Łapa” już ze zwierzakobusem [VIDEO]

Fundacja Po Ludzku Do Zwierząt Przyjazna Łapa działająca w Puławach już otrzymała specjalny samochód do przewożenia zwierząt, tzw. zwierzakobus.

Przypomnijmy, puławska fundacja brała udział w akcji organizowanej przez portal RatujemyZwierzaki.pl, w której nagrodą był wspomniany zwierzakobus. Aby wesprzeć wybraną przez siebie fundację należało wpłacić dowolną kwotę jako darowiznę – nie liczyła się suma zebranych pieniędzy, a ilość wpłat. “Przyjazna Łapa” znalazła się w gronie 5 zwycięskich fundacji.

Zwierzakobus jest nam niezbędny do tego, aby w sposób komfortowy i bezpieczny przewozić zwierzęta, głównie odebrane interwencyjnie, które bardzo często są ciężko chore lub uległy wypadkowi – wyjaśnia Karolina Stępień, przedstawicielka „Przyjaznej Łapy”. Jak dodaje, transport zwierzęcia nie jest łatwy. Do tej pory członkinie fundacji musiały przewozić czworonogi własnymi samochodami, często trzymając je na kolanach, kiedy transporter się nie mieścił, co było niebezpieczne zarówno dla zwierząt jak i osób działających w Fundacji.

Zwierzakobus został odebrany w poniedziałek, a już niebawem posłużył do pierwszej interwencji. Karolina Stępień podziękowała w imieniu własnym i całej Fundacji tym, którzy wzięli udział w głosowaniu, udostępniali posty Fundacji na Facebooku oraz wspierali dobrym słowem. Warto podkreślić, że puławska organizacja jest jedyną tego typu na Lubelszczyźnie, której udało się w tym roku pozyskać samochód do przewożenia zwierząt.

Karolina Stępień – Fundacja Po Ludzku Do Zwierząt Przyjazna Łapa (wypowiedź z czwartku)

Łącznie na cele statutowe wszystkich organizacji prozwierzęcych startujących w konkursie zebrano prawie 700 tysięcy złotych.

Autor: A. Koter

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.