Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIPuławski MZK planuje usprawnienia

Puławski MZK planuje usprawnienia

Puławski MZK planuje usprawnienia

Kilka dni temu na puławskich ulicach można było zauważyć nowy autobus miejski. Miasto gościło przedstawicieli firmy z Solca Kujawskiego wraz z elektrycznym autobusem testowym, który miał zostać sprawdzony w miejskich warunkach.

Przejazdy testowe wykonano na uliczkach wewnątrz osiedli, m.in. na ul. Jaworowej i 6 Sierpnia. Na tych trasach obecnie nie kursuje komunikacja miejska, ale w przyszłości ma to się zmienić. W planach jest nie tylko zakup nowych autobusów, ale utworzenie nowych kursów po ulicach, które obecnie nie znajdują się na trasie żadnej z linii. Elektryczne autobusy to obecnie najbardziej ekologiczne rozwiązanie jeśli chodzi o transport miejski. Ten model ma też inne zalety – jest dużo zwrotniejszy niż obecna flota puławskiego MZK. Planowany jest zakup 4 takich pojazdów, jeśli uda się uzyskać wsparcie finansowe, pierwsze autobusy z Solca zaczną jeździć po puławskich drogach już w przyszłym roku.

Pierwsze zmiany dla wygody mieszkańców korzystających z komunikacji miejskiej pojawiły się kilka miesięcy temu. Wykonane zostały zatoki autobusowe przy ul. Lubelskiej. Nowy przystanek wybudowano także w okolicy starego mostu – ten jednak nie jest jeszcze użytkowany. Jeśli wszystkie plany uda się zrealizować, w przeciągu kilku najbliższych lat mieszkańcy Puław będą mogli cieszyć się lepiej dostosowaną do ich potrzeb siecią komunikacji miejskiej.

Autor: M. Owczarz

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.