Puławy .online - tym żyje miasto
HomeSPORTŁomża Vive Kielce minimalnie lepsza od Azotów Puławy

Łomża Vive Kielce minimalnie lepsza od Azotów Puławy

Łomża Vive Kielce minimalnie lepsza od Azotów Puławy

Niebywale trudne zadanie czekało piłkarzy ręcznych Azotów Puławy, którzy w 6. serii PGNiG Superligi podejmowali w swoim nowym domu, czyli hali na ul. Lubelskiej faworyta rozgrywek – Łomżę Vive Kielce.

Kielczanie to nie tylko obrońcy tytułu Mistrza Polski, ale również zespół zaliczany do czołówki drużyn europejskich. Mimo tego, że azotowy nie byli uznawani za faworytów tego spotkania, z animuszem przystąpili  do rywalizacji. Autorem premierowego gola w tym spotkaniu był Michał Jurecki. Rywalizacja w meczu była bardzo zacięta, w pewnym momencie dzięki skutecznym akcjom z kontry azotowcy wyszli nawet na dwubramkowe prowadzenie, jednak jeszcze przed przerwą gracze z Kielc doprowadzili do remisu.

Na początku drugiej części puławianie wyszli na minimalne prowadzenie za sprawą Dawida Dawydzika, który rzucił 2 bramki z rzędu, jednak kielczanie nie pozwalali na uzyskanie większej przewagi. Walkę puławianom utrudnił fakt, że w 39. minucie czerwoną kartkę otrzymał Łukasz Rogulski. Niestety w końcówce spotkania decydujące trafienia należały do gości z Kielc. Zespół Łomża Vive ostatecznie pokonał Azoty minimalnie 29:28.

Foto: KS Azoty Puławy, profil Facebook

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.