HomeSPORTWisła zwyciężyła w Chorzowie

Wisła zwyciężyła w Chorzowie

W kolejnej kolejce rozgrywek eWinner 2 ligi piłkarze Wisły Puławy mierzyli się z klubem o niezwykle bogatej historii – Ruchem Chorzów. Przed tym meczem zespół ze Śląska nie zaznał jeszcze w tym sezonie porażki.

W pierwszych minutach spotkania oba zespoły miały pewne problemy ze stworzeniem składnych akcji. Strzelecką niemoc pierwsi przełamali wiślacy. W 30 minucie świetne podanie Carlosa Daniela wykorzystał Dominik Banach i Wisła wyszła na prowadzenie.

Już po kilku minutach chorzowscy kibice mogli przecierać oczy ze zdumienia, bo puławianie prowadzili już 2:0. W polu karnym rywali najlepiej odnalazł się Emil Drozdowicz, który skierował piłkę do siatki.

Chorzowianie z animuszem ruszyli do ataku, jednak do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Gospodarze dopięli swego dopiero w 61. minucie. Po strzale Szczepana Piotr Owczarzak musiał wyjmować piłkę z puławskiej bramki.

Kilka chwil później wiślacy cieszyli się z trzeciej bramki, jednak nie została ona uznana ze względu na faul Ednilsona. Puławianie grali jednak odważnie i w 77. minucie zdobyli upragnionego trzeciego gola. Jego autorem był Kacper Kondracki, który kilka minut wcześniej wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

Iście szaloną końcówkę zafundowali kibicom gracze obu drużyn. Gracze chorzowskiego Ruchu za wszelką cenę starali się odrobić dwubramkową stratę i w doliczonym czasie gry udało im się zbliżyć do wiślaków za sprawą trafienia Kowalczyka. Chwilę później jednak sytuację czwartą bramką dla Wisły wyjaśnił Bartłomiej Bartosiak.

Mecz zakończył się więc wynikiem 4:2 i to Wisła Puławy zapisała na swym koncie cenne 3 punkty.

Ruch Chorzów – Wisła Puławy 2:4 (0:2)

Gole: Szczepan 61, Kowalczyk 90+4 – Banach 30, Drozdowicz 34, Kondracki 77, Bartosiak 90+5

Wisła: Owczarzak- Kuban (79 Lisowski), Pielach, Wiech, Wawszczyk, Puton, Cheba, Carlos Daniel, Ednilson (89 Bartosiak), Banach (71 Kondracki), Drozdowicz