HomeSPORTKolejny mecz kontrolny puławskiej Wisły zakończył się zwycięstwem

Kolejny mecz kontrolny puławskiej Wisły zakończył się zwycięstwem

Kolejny mecz kontrolny puławskiej Wisły zakończył się zwycięstwem. Tym razem Podopieczni Mariusza Pawlaka pokonali w Stalowej Woli drugoligową Stal Rzeszów 3:2 prowadząc do przerwy 2:1.

Już pierwsza akcja przeciwników rozgrywanego w Stalowej Woli sparingu przyniosła im gola. Arbiter Mariusz Złotek podyktował rzut karny za starcie Mateusza Pielacha z Adrianem Pląskowskim. Gola z jedenastki zdobył Robert Trznadel, bliski udanej interwencji był bramkarz Wisły Kacper Kołotyło. Piłka po rękawicy uderzyła w słupek ale niestety wpadła do bramki.

Wiślacy po kilku minutach otrząsnęli się i zaczęli stwarzać sytuacje podbramkowe. W 38. minucie prawą stroną boiska ruszył Dominik Cheba, dograł tuż przed pole karne, a tam Krystian Puton uderzył prawą nogą w okienko bramki Stali. Chwilę później tuż przed bramkarzem znalazł się Cheba, ale jego strzał instynktownie na rzut rożny wybił bramkarz Stali. Korner dał prowadzenie wiślakom.

Dośrodkowanie trafiło do Michała Kobiałki, który głową zgrał na piąty metr, a tam także głową celnie uderzył Błażej Cyfert. Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie Wisła prowadziła już 3:1. Odważnie między obrońców Stali wbiegł Łukasz Kacprzycki, który był pociągany za koszulkę i arbiter bez wahania podyktował jedenastkę. Skutecznym egzekutorem był sam poszkodowany.

W kolejnych dziesięciu minutach aż Wiślacy trzykrotnie zagrozili bramce rywali, niestety zabrakło precyzji. W końcówce coraz częściej do głosu dochodziła Stal, która w 72. minucie zdobyła kontaktową bramkę. Ponownie sędzia podyktował rzut karny, tym razem zawodnika Stali faulował Michał Wolanin. Pewnym strzałem z jedenastego metra popisał się Krystian Pieczara. W ostatnim kwadransie rzeszowianie przycisnęli jednak mądra gra w obronie Wisły spowodowała, że bramki już nie padły.

Za tydzień Wisła rozegra dwa mecze kontrolne. W piątek przeciwnikiem będzie Garbarnia Kurów, a w sobotę Motor Lublin.

Wisła Puławy – Stal Rzeszów 3:2 (2:1)

Wisła (I połowa): Kołotyło – Cheba, Cyfert, Pielach, Pigiel, Skałecki, Puton K., Kobiałka, Kacprzycki, Zając, Wojczuk; (II połowa): Socha – Wolanin, Cyfert, Kiczuk, Barański, Skałecki, Puton W., Zuber, Kacprzycki (65 Puton K.), Brągiel, Stanisławski