Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIKwalifikacja do wojska już niebawem

Kwalifikacja do wojska już niebawem

Kwalifikacja do wojska już niebawem

Kwalifikacja do wojska już niebawem
{$excerpt:n}

Ta informacja jest szczególnie istotna dla mężczyzn urodzonych w latach 1994 do 1999, którzy nie maja ustalonej kategorii zdolności do służby czynnej. Sprawa dotyczy również kobiet z tych samych roczników, które posiadają kwalifikacje przydatne do służby wojskowej.

Puławska Wojskowa Komenda uzupełnień organizuje Kwalifikację, która potrwa od 20 do 27 lutego w tych dniach przyjmowani będą mężczyźni natomiast panie powinny się zgłosić 19 lutego. Kwalifikacja, odbędzie się w budynku przy ul. Centralnej 16 w bezpośrednim sąsiedztwie przychodni specjalistycznej przy tej samej ulicy. Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 30 listopada ubiegłego roku oraz ustawy o powszechnym obowiązku obrony stawiennictwo jest obowiązkowe. Wszystkie osoby, które podlegają temu obowiązkowi a zamieszkują na terenie gmin: Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Puławy, Wąwolnica i Żyrzyn powinny zabrać ze sobą dokument tożsamości, dokumentacje dotyczącą stanu zdrowia a także zdjęcie o wymiarach 3×4 cm bez nakrycia głowy, oraz dokumenty poświadczające wykształcenie.

Artykuł Kwalifikacja do wojska już niebawem pochodzi z serwisu LPU24 – Puławski Portal Informacyjny : Radio Puławy : Telewizja Puławska.

Share With:
Tags
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.