Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIAwantura w Desperado pięciu napastników aresztowanych

Awantura w Desperado pięciu napastników aresztowanych

Awantura w Desperado pięciu napastników aresztowanych

Awantura w Desperado pięciu napastników aresztowanych
{$excerpt:n}

W środę około godziny 17.00 dyżurny puławskiej Policji został powiadomiony o awanturze w  puławskiej pizzerii Desperado przy ul. Kazimierskiej. Jak poinformowała nas mł.asp. Ewa Rejn-Kozak policjanci, którzy udali się na miejsce ustalili, że 25-latek z Puław, przebywający w lokalu ze swoją narzeczoną został zaczepiony a następnie pobity przez grupę pięciu mężczyzn .

Napastnicy to mieszkańcy Puław w wieku 25, 26, 27, 34, 44 lat, którzy przebywali wcześniej w tym lokalu. Jak tłumaczy mł.asp. Ewa Rejn-Kozak jeden z agresorów kierował w stosunku do 25-latka groźby na tle narodowościowym. W sukurs bitemu 25 latkowi przyszedł jego znajomy – pracownik lokalu,  on również został zaatakowany i pobity przez grupę mężczyzn, ponadto napastnicy grozili 25-latkowi i jego narzeczonej oraz pracownikowi lokalu. Po awanturze sprawcy zbiegli z lokalu. Policjanci, wezwani na miejsce rozpoczęli ich poszukiwania, zatrzymali ich już kilkaset metrów od lokalu. Mężczyźni byli wulgarni, agresywni, wezwano dodatkowe patrole policji. W trakcie interwencji jeden z agresorów znieważył jednego z funkcjonariuszy. Cała piątka chuliganów została przez policjantów zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Czterech z nich było nietrzeźwych. Aktualnie prowadzone są dalsze czynności w tej sprawie, trwają przesłuchania świadków. O losie zatrzymanych zdecyduje prokurator.  Śledztwo, wszczęte z art. 119 kk, który mówi o tym kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 prowadzi Prokuratura Rejonowa – Lublin Południe.

 

foto: Desperado Puławy

Artykuł Awantura w Desperado pięciu napastników aresztowanych pochodzi z serwisu LPU24 – Puławski Portal Informacyjny : Radio Puławy : Telewizja Puławska.

Share With:
Tags
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.