Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCICzerwona strefa w powiecie puławskim – nowe obostrzenia

Czerwona strefa w powiecie puławskim – nowe obostrzenia

Czerwona strefa w powiecie puławskim – nowe obostrzenia

Na czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych obostrzeniach w związku z pandemią koronawirusa dla stref czerwonych i żółtych w kraju. Aż 152 powiaty znalazły się w strefie czerwonej, wśród nich także powiat puławski.

Zgodnie z nowymi zasadami obowiązującymi w strefie czerwonej od 19 października zakazane są wszelkie imprezy okolicznościowe typu wesela. Pozostałe obostrzenia wchodzą w życie 17 października. Szkoły wyższe oraz średnie przechodzą na nauczanie zdalne (ta zasada nie dotyczy zajęć praktycznych), zaś wydarzenia sportowe będą się odbywać bez udziału publiczności. Zawieszona zostaje działalność basenów, aquaparków oraz siłowni. Podczas wydarzeń kulturalnych miejsca dla publiczności mogą być zajęte jedynie w 25 procentach.

Znaczne ograniczenia dotyczą także placówek handlowych. W sklepach będzie mogło przebywać jednocześnie 5 osób na jedną kasę, w transporcie publicznym może być zajęta połowa miejsc siedzących. Działalność gastronomiczna będzie dozwolona w godzinach 6-21, potem możliwe będzie wydawanie posiłków tylko na wynos. Zajęty w restauracjach może być co drugi stolik.

Foto archiwalne

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.