Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIDofinansowanie na kształcenie zawodowe

Dofinansowanie na kształcenie zawodowe

Dofinansowanie na kształcenie zawodowe

Powiat puławski otrzymał dofinansowanie na realizację projektu, którego celem jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego w szkołach.

W ramach przedsięwzięcia zostaną zrealizowane trzy główne cele. Zorganizowane zostaną kursy podnoszące kwalifikacje uczniów m.in. w zakresie drukowania 3d i tworzenia własnych stron internetowych jak również dające im uprawnienia m.in. do kierowania wózkiem widłowym czy obsługi koparko-ładowarki. Skorzystać mają również nauczyciele, którzy dzięki dofinansowaniu będą uczestniczyć w szkoleniach i studiach podyplomowych. Pracownie zawodowe w szkołach mają zaś zyskać nowy sprzęt. Placówki, które skorzystają z programu to m.in. Zespoły Szkół nr 1 i 2 w Puławach, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii czy Zespół Kształcenia Zawodowego.

Ogólna wartość projektu pt. „Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Puławskim” to ponad 3 miliony 400 tysięcy złotych, zdecydowaną większość z tej kwoty stanowi dofinansowanie pochodzące ze środków Unii Europejskiej.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.